Naše dievčatá U13 a U23 prvé zápasy zvládli úspešne

V sobotu 12.10. o 11 00 a 13 00 privítal tím mladších žiačok U2012 pod vedením trénera T. Kačmarika na domácej palubovke v Športovej hale v svojich prvých súťažných zápasoch v novej sezóne 2024/25 tím zo Žiaru nad Hronom. Naše dievčatá od začiatku ukázali svoju hernú prevahu, celoplošne bránili a nútili súperky ku stratám. Družstvo Žiaru nad Hronom bolo poskladané z viacerých ročníkov a dievčat, ktoré mohli adekvátne súperiť s našimi hráčkami, mali len zopár. Prvú štvrtinu sme vyhrali 25 : 7 a druhú 27 : 2. V druhom polčase sme v obrane trochu poľavili a tak sa súper dostával častejšie pod náš kôš. Mrzelo nás však zranenie L. Meliškovej, ktorá si v závere zápasu podvrtla členok a do druhého zápasu už nenastúpila. V závere dievčatá úspešne pokorili aj 100 bodovú hranicu a zaslúžene vyhrali 104 : 29.

V druhom zápase už postupne upadalo tempo hry. Naše dievčatá na začiatku opäť rýchlo získali dvojciferný náskok a v polčase viedli 50 : 9. V druhom polčase sme však súperovi dali veľa priestoru a ten sa snažil dostať čo najviac lôpt do nášho koša, čo sa mu čiastočne aj darilo. Tretia štvtina tak bola najvyrovnanejšia. V závere sa však naše dievčatá opäť v obrane spamätali a napokon vyhrali výrazne 82 : 21. Dievčatám blahoželáme a prajeme veľa úspechov aj s ťažšími súpermi. Foto zo zápasu tu

zapis-U13-Ziar-v1-12.10.2024-

Viac info o tíme tu.

V sobotu nastúpili na svoj tretí súťažný zápas aj staršie žiačky U2010. Dievčatá cestovali do Bratislavy, kde sa stretli s ambicióznym tímom Slovana. Žiaľ tentoraz náš tím pod vedením trénera R. Kolesára nemal dobrý deň. Dievčatá na ihrisku od začiatku pôsobili bez energie, zaostávali za súperom pri každej lopte a hneď sa to prejavilo aj na výsledku. Polčas sme prehrali až prekvapivo vysoko 21 : 45 a aj po prestávke sme pokračovali v slabom výkone. Tretiu štvrtinu sme prehrali 9 : 24 a bolo po zápase. Aj keď v závere sme Slovan prestrieľali, zlý dojem zo zápasu to už nenapravilo. Prehrali sme 45 : 75 a treba na tento zápas rýchlo zabudnúť.

BK Slovan Bratislava

0000000000000000000

MBK Stará Turá U2010

# Hráč Pozícia PTS MIN REB AST STL BLK 2PM 2PA 2P% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF
 Totálnej 4520005250175133.30140.0112250.011205120

V nedeľu tím starších žiačok cestoval do Petržalky. Tento tím veľmi dobre poznáme, veď 2 jeho hráčky k nám hosťujú do súťaže EGBL. Tento raz to však boli súperky a čakal sa vyrovnaný zápas. Až do stavu 11 : 10 sa hralo vyrovnane, potom sa nám podarilo odskočiť na 20 : 13. V druhej štvrtine nás Petržalka rýchlo dotiahla, hlavne zásluhou aktívnej P. Moravčíkovej a išla do vedenia 24 : 27. Vďaka výbornej streleckej muške J. Volárovej, ktorá v zápase dala väčšiu polovicu našich bodov / celkovo 31/ sme však v polčase opäť viedli 35 : 32. Tretia štvrtina bola úplne vyrovnaná, no náš tím si neustále držal mierny náskok. V prvej polovici záverečnej štvrtiny sa nám vyfaulovala P. Rayová a súper hrajúci s veľkým nasadením vyrovnal na 47 : 47, o čo sa postarala opäť neudržateľná P. Moravčíková, ktorú sa T. Kvasnicovej tentoraz vôbec nedarilo ubrániť a dokonca viedol 47 : 49. Petržalka ešte chvíľu držala vyrovnaný stav, ale 3 minúty pred koncom sa nám zásluhou 9-bodovej šnúry J. Volárovej a S. Malej podarilo dostať opäť do mierneho vedenia 56 : 49, na čo už Petržalčanky nedokázali zareagovať. V závere sme sa síce nevyvarovali chýb, ale súper ich nevyužil a tak sme šťastne vyhrali v náročnom zápase 59 : 52. Viac info o tíme tu.

úspešná rozohrávačka J. Volárová
zapis-U15-Petrzalka-13.10.2024-

Tím U23 pod vedením trénera O. Haviara nastúpil na svoj prvý súťažný zápas v nedeľu v Trenčíne. Naše dievčatá vstúpili energicky do zápasu keď rýchlo vyhrávali 7 : 0. Potom však prišiel nečakaný útlm a súper stiahol na 10 : 8. Vďake zlepšenej hre v závere štvrtiny, aj keď sme mali problém s premieňaním TH, sme viedli na začiatku 2 štvrtiny 23 : 11. Potom sa chytila šnúrou 9:0 I. Mihaljevičová a v polovici štvrtiny sme viedli 46 : 13 a o zápase bolo rozhodnuté. Trenčín sa spamätal až v závere polčasu, keď upravil na 53 : 21. V druhom polčase sme ešte zvýšili tlak v obrane a Trenčín počas dlhých 9 minút nedokázal dať kôš. To už sme viedli aj zásluhou 10-bodovej šnúry Z. Vaculčiakovej 81 : 23. V záverečnej štvrtine potom 100 bodovú hranicu prekonala L. Paulechová. Náš tím si tak z Trenčína odviezol výrazné víťazstvo 102 : 35, keď sa strelecky presadilo všetkých 10 hráčok tímu. Lídrom bola tntoraz S. Sadloňová s 21 bodmi. Dievčatám k víťazstvu a odvedenému výkonu gratulujeme.