Kadetky vstúpili do súťaže víťazstvom proti Trenčínu

Náš tím U17 pod vedením trénera T. Kačmarika cestoval na svoj prvý súťažný zápas v sobotu 19.10.2024 do Trenčína, ktorý hrá mimo súťaž aj so staršími dievčatami. Ich kvalitatívna úroveň však zaostáva za špičokou v súťaži a tak sa ju snažia nahrádzať aktivitou na ihrisku.

Naše dievčatá sa pomalšie rozbiehali, predsa to bol len prvý zápas po dlhšej dobe, ale postupne sa dostávali do tempa. V obrane zatvárali naše hráčky dobre priestory a vytvárali tlak na loptu, takže sa Trenčín k ničomu nedostal. V útoku nám to však viazlo. Po prvej štvrtine sme viedli 12 : 5. Postupne sa naše hráčky presadzovali aj v útoku, aj keď to bolo skôr individuálne ako po kombinačných akciách. Prvý polčas zakončila úspešnou trojkou E. Turtáková a to sme viedli 32 : 13. Po polčase sme na súpera vyrazili s väčšou energiou a po 3 minútach sme šnúrou 14 : 0 rozhodli o zápase. Tretia štvrtina skončila za stavu 55 : 23 po šetkách J. Volárovej, ktorá spolu s H. Stachovou z tímu U15 doplnila kadetskú súpisku. Individuálne sa v zápase presadila P. Nemečková, ktorá zaznamenala 27 bodov, 15 doskokov a 14 ziskov. Zápas naše dievčatá nakoniec vyhrali 71 : 29 a úspešne tak vstúpili do sezóny 2024/25.

BK AS Trenčín

0000000000000000000

MBK Stará Turá U2008

# Hráč Pozícia PTS MIN REB AST STL BLK 2PM 2PA 2P% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF
 Totálnej 71200011342267534.732711.1162272.715282114

V nedeľu nastúpili kadetky na zápas v Žiline. Vstup do zápasu sme mali veľmi slabý a po 5 minútach sme prehrávali 2 : 8. až potom sa naše dievčatá trochu zobudili a po dvoch trojkách vyrovnali na 10 : 10. Za stavu 13 : 12 sme sa po šestkách P. Nemečkovej dostali do vedenia a do konca zápasu už súper nedokázal stav otočiť. V druhej štvrtine sme zásluhou 6 bodov v rade E. Turtákovej odskočili na 36 : 21 ktoré sme do polčasu navýšili na 42 : 21. Súper sa ale nevzdával a 3 štvrtine dokázal vyrovnať hru. Naše dievčatá však zvrat v zápase nedopustili, v záverečnej štvrtine svoje vedenie ešte navýšili, keď po trojke T. Pobočíkovej viedli 5 minút pred koncom už o 29 bodov a zaslúžene nakoniec vyhrali 84 : 57. Tímu gratulujeme k obom víťazstvám a želáme úspech v ďalšom priebehu súťaže.