Počet návštev:
Untitled Document
AKTUALITY

  Juniorky na poslednom dvojkole v Košiciach
23.2.2016
 
 

Posledné dvojkolo základnej časti juniorskej súťaže nás priviedlo na východ Slovenska. V skromnom počte 8 hráčok sme v sobotu nastúpili proti YOUNG ANGELS Košice, v zostave ktorých nastúpili i mladé hráčky trénujúce s tímom GOOD ANGELS. Výšková prevaha bolo od začiatku citeľná.

Do zápasu sme nastúpili nešťastne a prehrávali sme hneď 7:0. V nasledujúcom priebehu sme sa na súpera dotiahli predovšetkým vďaka presnej ruke Simi Majtásovej. V zápase sa nám ťažko vyrovnávalo s podkošovou prevahou súpera, ktorý svoju výhodu patrične využíval. Aj napriek tomu sme sa nevzdávali a dievčatá odolávali. Na konci tretej štvrtiny bol rozdiel skóre len 5 bodov v náš neprospech. V úvode štvrtej štvrtiny však musela opustiť ihrisko predčasne kvôli 5 osobným chybám Monika Krajčovičová, ktorej sa darilo brániť pozíciu centra, a ktorá svojou aktivitou v útoku získavala fauly, skórovala a zamestnávala obranu.

Súper v poslednom dejstve vyrukoval so zónovou obranou 3-2, do ktorej sme sa nevedeli efektívne presadiť. Košičanky nám tak odskočili na koneščný rozdiel 22 bodov.

Potešil ma výkon našich mladých hráčok, z ktorých niektoré neodohrali za juniorky ešte ani jeden zápas a niektoré len jeden. Bolo povzbudivé vidieť, že sa s náročnou úlohou odohrať solídnu porciu juniorských minút, popasovali statočne.

YOUNG ANGELS Košice – MBK Stará Turá 56:34 (26:17)

Posledný zápas sme odohrali proti košickej Cassovii. Na hernom prejave bolo cítiť únavu z predchádzajúceho dňa. Húževnatý súper so širokou lavičkou mohol lepšie manažovať svoje sily. Po našom vydarenom úvode súper začal brániť zónovo. Chvíľu nám trvalo kým sme sa na tento spôsob bránenia adaptovali. Viac či menej úspešne sa nám darilo nájsť recept a prekonávať obranu.

Ak keď sme sa v jednom momente dostali do 1-bodového deficitu, napokon sme zápas zvládli a vyhrali ho v pomere 60:70. Výkonom sme sa síce nepriblížili k ideálu, ale dievčatá náročnú úlohu zvíťaziť zvládli.

BK SOUŽ Cassovia KE – MBK STARÁ TURÁ 60:70 (30:35)

Michal Kubala, tréner