Untitled Document
AKTUALITY

Ďelba bodov so Slovanom
3.12.2015

V ďalšom kole sme privítali na svojej palubovke mladšie žiacky BK Slovan Bratislava. So súperom sme si sily zmerali už v prípravnom období na turnaji (s výsledkom 73:23), no na Starú Turú pricestovalo úplne iné družstvo vyskladané z dobre fyzicky i výškovo disponovanými hráčkami. Pre zápasom sme si zopakovali, že musíme začať hrať disciplinovane od prvej sekundy a nebáť sa vyskúšať veci, ktorým sa venujeme na tréningoch. Začiatok bol v našej réžii a súperom robila najväčšie problémy Tete. Druhá štvrtina bola už vyrovnanejšia, no na dievčatách bola vidieť nervozita a samé seba svojim nepresným zakončením a komentovaním výrokov rozhodcov vyviedli z tempa hry. V druhom polčase sme pridali na obrátkach a obraz našej hry bol oku lahodiaci. V poslednej štvrtine na nás padla únava a zápas sme len dohrávali, nedokázali sme sa bodovo presadiť. Za zmienku stojí však to, že túto časť sme prehrali 4:14.

V druhom zápase sme nedokázali zachytiť úvod, na dievčatách bola vidieť únava. Nehrali sme zle, hra bola vyrovnaná, pekné úseky sa striedali s horšími, ale to patrí k basketbalu . Zápas sme si prehrali samé nepremieňaním vyložených šancí, kde nám nič nepadlo a súperovi naopak všetko. Dievčatá sa ešte v závere snažili z posledných síl zápas zdramatizovať, ale nepodarilo sa im to. Za predvedený výkon sa nemusia hanbiť a verím, že sa poučia z chýb a budú na sebe ďalej pracovať.

MBK Stará Turá : BK Slovan Bratislava 54:41 (29:15)
Tete 15, Zuzka 10, Saňa 6, Zajko 5, Biba a Merri 4, Ema a Viki K. 3, Peťa a Viki A. po 2 body.

MBK Stará Turá :BK Slovan Bratislava 44:49 (23:24)